reklam kapat

.

duyurumuz

Dünyalı – The Man From Earth Filmi – Türkçe Dublaj Tek Parça Full

Dünyalı - The Man From Earth i izle - Türkçe Dublaj Tek Parça Full
IMDB Puanı: 8.0/10
Sinemalar.Com Puanı:8.4/10
Hdfilmsitesi.com.tr Puanı:7.2/10
Yapım Yılı – Ülkesi:2007 – ABD
Gösterim Tarihi: 13 Kasım 2007 (ABD)
Türü: Dram , Bilim Kurgu
Yönetmenii:Richard Schenkman
Senaristi:Jerome Bixby
Oyuncuları:David Lee Smith, Tony Todd VE John Billingsley
Süresisi:87 dakika
özeti:John Oldman, bir üniversitede yaptığı tarih profesörlüğü görevinden ayrılıp başka bir yere taşınma kararı alır. Veda etmek için evine gelen profesör arkadaşları John’un taşınmasının altındaki nedeni merak eder.

Arkadaşlarının meraklı soruları üzerine gizemini korumaktan vazgeçen John, neden taşındığını açıklar: yaklaşık 14.000 yıldan beri yaşayan ve hiç yaşlanmayan bir ölümsüzdür. Ortaya attığı bu iddia arkadaşları tarafından sorgulanacak ve hepsi John’un delirmiş ya da kendilerini sınıyor ya da en kötüsü doğruyu söylüyor olma ihtimalleri arasında gidip geleceklerdir.

Fragman

Partlı Sis2


Part 1


Part 2


Part 3


Part 4


Part 5


Otomatik Geçiş

Vkontakte

Filme Dair Diğer Bilgiler

Filmi sitemize ekleyen: admin
Filme yapılan yorum sayısı: 33 Yorum
Filmi izleyen sayısı: 45.716 Kişi

Dünyalı – The Man From Earth Filmi – Türkçe Dublaj Tek Parça Full Nasıl Buldunuz?


Elkhan
6 ay önce

bu ne film beni aglatdı. emeyi geçenlere teşekkür ederim


suat
7 ay önce

sitede filmde harika


Ahmetmesut
11 ay önce

Peki Hz. Hızır (a.s) Sonsuza dek yaşayacak biri Dine inanarak bunu söylüyorum sonuçta Dinime inaniyorsam ınsanların bu kadar uzun yaşayabilcek olması muhtemel. Ve eskiden insanlar çok daha uzun süre yaşarlarmış ve boyları bizimkinden çok daha uzun. Aslında Dinime göre insan Ömrü olumsüz olabilir Sonuçta Allah c.c Bizim ömrümüzü kısıtlayan değil mi. kelebekler için ömrümüz sınırsız olabilir. Kime göre ölümsüz. Asıl önemli olan bunun cevabi. Ve neden olmasın ki.


t kardas
12 ay önce

filmin tamamının 25 metrekarelik bir odada geçtiği ve bu denli akıcı bir film izlemedim
uzun yorum yapan arkadaşa hitaben; fizik inanç bilim herşeyi karıştırmışsın kurgu gayet güzel son kısımlarda dinsel yaklaşım tepki çekmiş olabilir ama zamanın nasıl geçtiğini anlamadan izlenecek bir film
takılma bu kadar şeye notunu ver geç…


demi
1 sene önce

öncelikle film bekledigimden daha fazlası olarak karsıma çıktı görsel olarak birşey beklemeyin ancak bilgi ve anlatım açısından akıcılıkla alakalı harıka bir film yorumları okumayın gerçek filmden anlayan insanlar bu filmi begenir aşagıdaki uzzzuuun yorum yapan bir arkadas vardı hatalara takılmış tamamını okudum fazla detaya girmeye gerek yk sonsuz yaşam yada uzun yaşam diye birşey yoktur tabi bunu arastırmak kafa yormak insanın kendi zevkine kalmıs arastırmayı seviyorsa zevk alarak arastırılcak bir konu neyse cok yazdım izleyin ve iyi dinleyin ;)


deniz
1 sene önce

FİLM GERÇEKTEN SÜPERDİ. SİZCE 14000 YIL YAŞAYANLAR VARMI. . . SORU İŞARETLERİ . . . .


Mustafa
1 sene önce

ilk bir filme defa yorum yapıyprum. İzlemekte tereddut eden varsa sadece play e tıkla ve 90 dk lik filmde 90bin cevapsız soru bul


halil
1 sene önce

yok abartmadın. işin aslı zaten bu şekilde. :) bu filme zeka sorusu ve zeka aldatmacası var. proff ler ile 14 bin yaşındaki bir proff ün aralarındaki bilgi uyuşması var. dikkat edersen.
yani 60 sene yaşayan biri 60 senede belli bir miktar bilgi öğrenir gibi gösrtemrişler.

aslında 1 milyon yıl yaşasan bile farketmez.
öğreneceğin bilgi aynıdır :) sadece tarihte dönem dönem belli olayların kafanı doldurması söz konusudur. ama evrensel ve doğal bilgi aynıdır. çok ileri çok uç noktala4rı zaten göremiyoruz ve gidemiyoruz yada oraya kadar inemiyoruz. bu da 1 milyoın yıl yaşasan bile yine inemezsin demek.

yani bu tamamen bir zeka aldatmacası.
1 milyon yıl önce insanların maymunumsu olduğuna inanıldığı gibi bir şey.
ancka orada bir de hıristiyan inancı olan kimseler var. onlarıda eksik bırakmamışlar..

senarist bence burada inancı olan insanı çok kimse takmayacağını düşünmüş. zaten inanca göre cevaplar verildiği zaman bunu bilimde ispat etmen beklenir. oysa bilim hiç bir halt bilmez çünkü ilmi insana gönderen yine Allahtır. onlar bu paradoxtan kurtulamazlar. inancı olan insanlar ise onlar a bunu gösteremezler. çünkjü adam zaten bu olayın dışına çıkmak istemiyor. bir çeşit korkuyor.

bu filmi 4 kere izledim. bu sefer yarım bıraktım çünkü ilk 10 dakikada cevapsız ortaya saçma sapan şeyler attılar ve ben cevap veremiyorum. :) o yüzden de bu tür şeylerin bir anlamı yok. yani senaryoda bende olsaydım kendi söyleyeceklerimi söyleseydim. bunlardan fazlasını söylerdim. yani proff lerin yaptıkları insanlar bilgiler sunmak olmalı. ki bu insanlar bu bilgileri zaten biliyorlar. yani bir çok insanda öğrenebilir. bilimin amacı bu zaten. bilim proff kendi başına bir şeyler öğrensin de kafasına göre takılsın diye yok. bilim. insanların yararına sunulsun tüm olaylardan haberdar olsun diye insanlık için var.

bu yüzden inançsız insanların kapalı kutuları asla açılmaz.
yani onlar zaten insana insan gibi bakmıyorlar ki, bir inanca inanç gibi bakabilsinler.

neyse daha çok şeyt varda yteterli. :)


halil
1 sene önce

filmin daha dikkatli izlemek için 4 üncü kez izliyorum. ve bazı konulardada araştırma yaptım. ancak filmin bilim kurgusal tarafından ziyade, kişinin bu kadar uzun yaşaması mümkün mü sizce nin cevabı. çok basit. değil.

çünkü normal yaşadığımız hayatta tüm evrendeki enerji birbirlerine aktarılarak oluşan büyük bir alışverişin olduğu yerdir. aynı şekilde topraktaki maddelerde bu şeyden payını alır. moleküler atom tek başına asla böyle bir şey yapmaz. sadece atomik hareketlerini tamamlar. ancak vücut tamamen doğal bir olay. moleküler dna dizilimiyle oluşmuş bir olay. yani kendi içinde evrendeki enerji dolaşımı gibi bir olaya sahip. vücut hücreleri 6 ayda bir tamamen yenilenir. yaşlanma olayı tamamen farklı. eğer yaşlanmıyan biri varsa asla da doğmamıştır. bu kadar basit. çünkü hücrelerin moleküler yapıları zamanla enerji kaybına uğrar. yani evrendeki olayın bir benzeri. evrende güneş enerjisi nasıl bir gün biterse. vücuttada dolaşan enerjide bir çok moleküler yapı zamanla enerji değişimine uğrar. aslında bu tam cevap değil. çünkü bunu sağlayan vücudumuzda enerji akışını sürekli denge de tutan beyin ve onun öncesinde ruh bulunur. insan vücudundaki enerjinin toplamını beynin sağlaması olanaksız. bu moleküler dna yapı zamana göre de bazı değişikliklere uğramış olmalı. insanın 10 yaşındaki dna sı ile 50 yaşındaki dna sı aynı olsaydı gen de yaşımızı anlamak imkansız olurdu. hücrenin yenilenmesi bence yaşlanmayı engellemez. çünkü hücrelerin yaşı vardır. yeni hücrelerin yaşları diğerlerinin üzerindedir. yeni gelen hücre 0 yaşında gelmez. zaten hücre bölünme yoluyla çoğalır. bu da iki tane aynı yaşta hücre demektir. bu bir anlam ifade etmez.

bir kere adam kendisinin kromagnum olduğunu söylüyor. yani o dönem hiç olmadı bana göre. ancak şayet o dönem varsa bile o dönemde insanlar kromagnum demezlerdi. yani bu adam bunu araştırmalardan öğrenmiş olabilir .ancak onları teorilerine göre eski çağlarda zaten bilgi yoktu. bilgi yoksa sınırsız bir şey öğrenmek imkansızdır. sadece doğayı ve insanları sınırsız şekilde görürdün. bilim kurgu olarak çok güzel. ancak hataları söylüyorum.

daha yazıyordum ama gereksiz. çok açıkları var. ancak kendi teorilerinin üstüne inanılmaz açıklar sergileyen bir senaryo bu. yani bir şekilde sizi yönlendirdiğine dikkatiniz çektimi bilmiyorum. sanki herşeyi biliyoruz yapıyoruz ediyoruz. ancak 14 bin yaşındaki biri geliyor ve zaten bunları biliyorsunzu diyor :).

çok basit bir zeka oyunudur bu. insanı şaşırtmaya yönelik. bir çok insan aynı hataya düşer. sorun şu ki normal bilmecelerde hatayı bilip düzeltirsin çünkü öğrenmek istersin. öğrenmediğin zaman da, kendini köt ühissedersin.:) bu normaldir herkeste aynı konu var.

ancak bu bir bilmeceye giden asla bilinmeyen bir soru. dünkü yediğiniz yemeği sadece siz bilirsiniz. bir başkası onu ispat edemez. görse bile ispat edemez. bu size has bir şeydir. sadece ben gördüm dün şunları yedi der. ama bu bir ispat değildir. bir çeşit şahğitliktir. gerçek anlamda ispat etme olayı düne gidip bu olayların dünyadaki herkesin görmesidir. video kayıdından bahsetmiyorum. düne gitmekten bashediyorum. bu gerçek.

ancak filmde şu öne sürülmüş. insanların kazılardan bilimden zart zurttan öğrendiklkeri ele alınmıuş. bu kişiler proff hepsşi hemde. bir de öğrenci var. öğrenci merakla izliyor. ilginç kesimi çöpe atmamışlar. ve bir igeliyor 14 bin yaşında olduğunu ve şunu söylüyor. “sizin bildikleriniz zaten benimkiyle örtüşüyor” yada “zaten siz bunların bir çoğunu biliyorsunzu”. insanın aklına gelen ilk şey iç güdüsel bu proff lerin tartışmalarının ve kendi bilgilerinin doğru olduğu önseziye yerleşir. işte burda şu söz konusu..

zeka sorusu. adam 14 bin yaşında asla olamaz. bu bir bilim kurgu kabul etsek bile. zekamızı şaşırtmaya yönelik bir bilim kurgu.

umarım anlatabilmişimdir. :)
baştan sona inanılmaz derecede açıklar var. bilip öğrenmek istiyrosanız, filmi tekrardan izlenemenizi tavsiye ederim.
film çok akıcı ama her cümlede inanılmaz önemli şeyler gizli.

senaryosunu yazan kişi gerçekten iyi. ama snaırım yeternce iyi değil :)

zeka aldatmacasına dikkat edin.

teşekkür ederim.


Enes Güneş
1 sene önce

beynimden vurulmuşa döndüm bilim kurgu dediğin böyle olur hem öğrenirsin hem eğlenirsin hiçbir şey öğretmeyen ama grafiklerde üzerine tanınmayan tonla bilim kurgu filmi var bunun gibi tek bir odada geçmesine ve iğrenç ötesi çözünürlüğüne rağmen bir çok fikir ve düşünce içeren tek bir film yok, içler acısı bir sektöre döndü resmen diyeceğim şu ki eğer bilime, felsefelere, teorilere gerçekten aç bir beynin varsa akşam yemeğin bu olsun :)


kerem
1 sene önce

hayatımda ilk kez bir filme yorum yapıyorum gerçekten süper bir filmdi özellikle hikayedeki kurgu muhteşem ama en güzeli tek bir dakikası bile sıkıcı degildi baştan sona kadar sürükleyici büyüleyici bir filmdi ve üstelik sadece tek bir odada geçmesine ragmen….


Yğur
1 sene önce

Mükemmel bir filmdi eğer hala izlemediyseniz hiç tereddüt etmeyin bunca zaman izlemediğime üzüldüm ben .. üst üste izleyebileceğim bir film daha işte …


Recep
1 sene önce

bu film kesinlikle izlenmeli beyin fırtınasının dibine vurmak budur


caner
1 sene önce

hayatımda hıc boyle bır fılm ızlememıstım.. tek kelıme = MUKEMMEL. !!


emre
1 sene önce

Tiyatro bile daha eğlenceli olur demenden belli sanattan anlamadığın.Tiyatro dediğin sanatsal bir değerdir hemde çok büyük bi değer sinema tiyatrodan doğmuştur senin gibi ahmakların hakaret etmesi için edğil beyinsiz


simsiyah
1 sene önce

film 10 numara tabi beyni olan için. aksiyon dram komedi yok aslında hiç bir şey yok tamamen insan zeka üzerine düşünebilmek üzerine çekilmiş bir film. bildiğimiz inandığımız her şeyi nasıl öğrendik kimden öğrendik sorularına değişik bir bakış açısı ve güzel bir film. izleyin.


Serter
1 sene önce

Sadece sağ taraftan ses geliyor ve film izlenmiyor bundan ötürü teşekkürler çok güzel bir film ama


medlife
2 sene önce

adamlar bilim kurgunun dibine vurmuşlar on numara filim.küçük bir odada beyin fırtınası işte bu!!! bilim kurgudan anlamayanlar izlemesin. admine teşekkürler bilim kurgu seven herkese tavsiye ederim sonuna dikkat !!!


batı
2 sene önce

evet


ozıı
2 sene önce

salakca bır odada belgelsel tarıh dersı gıbı aksıyon yok macera yok tyatro bıle daha eğlencelı olurdu .bnce sacma


lvrantum
2 sene önce

ilk defa bir filme yorum yazıyorum .Film güzel izlenmeli. Eleştirilerim ise bize bir takım şeyleri kendi istedikleri gibi düşündürmek istediklerini düşünüyorum. Aslında burda anlatılanları çürütmek için öyle sorular varki aklın alamayacağı neyse saçma sapan fikirlere kapılmayın alttarafı film.


kaan bahadır
2 sene önce

Olağanüstü bir kurgu, tek bir odanın içinde geçen uygarlık tarihi belgeseli gibi. Kesinlikle “insanlık” gibi bir soyutlamaya gide bilseydik onun anıları John’unkilerden pek de farklı olmazdı. Zaman geçmişin izlerinin bir kısmını silmese idi Tanrıya yer kalmazdı.


Gunes
2 sene önce

Değişik ama güzel bir film bir odanın içinde geçiyor. Tavsiye ederim izleyin


mutu_gogo
2 sene önce

kafanızı kaldırdığınızda gördüğünüz ufkun çok ötesinde, bilinenin de çok ötesinde, gezegenlerin, yıldızların, galaksilerin boşlukların… kesin olan tek şey sonsuzluğun olduğudur. sonsuzluk da tanrının varlığının kanıtıdır, bunu anlamak için mucizelere ve peygamberlere gerek yok. Kaldı ki müslümanım ve öyle olmaktan gurur duyuyorum. iyiliği, doğruluğu, güzelliği bu kadar iyi ifade eden başka bir din yok. Bu filmde beni rahatsız eden birşey olmadı, aksine müthiş bir filmdi, filme burun kıvıranlara şunu derim… nasıl ki yüzüklerin efendisini izleyip gandalfın büyülerine ağzı açık zevkle baktıysan, bu filme de öyle bak. tarzım değil diyecek olursan sevdiğin herhangi bir filmdeki abuklukla eşdeğer tut ki ”film”den zevk alasın. uzun oldu galiba biraz abarttım mı ne :D film süper!


Ferid Aliyev
2 sene önce

Film tamamen zaman kaybı. Gerçekten kimseye önermemeniz gereken bir film. Filmin tamamı insanların bilinç altına bazı bilgileri yerleştirerek istediklerini sana düşündürmeye çalışan insanların çabasından farklı birşey değil.


bover
2 sene önce

boşa dini veya kendi inanışını yansıtma bu bir film illaki hayal içerecek zaten şartlama batağındasın sayende insanlar senin gibi görüp filmi izlemek istemiyecek arayışlarına farklı bir bakış bulmak isteyenlere göre gerçekten kafakarıştırıcı bir film lakin düşünme yeteneğiniizi arttıracak aşadaki arkadaş gibi zrıvalayacaksan bakara suresini dikkatle şartlanmasız incle iyi seyirler


zyaseven
2 sene önce

film tambir ateizm propagandası herşeyi maddede ararsan mananın kıymetini anlayamazsın.Mucizelere ve dini inanışlara efsane yaftası yapıştırıyorlar.lakin o mucizelere o zamanın inanmayan kesimi olmadı dememişler bu büyü yada sihirdir demişler.Bunlar ise yok diyorlar İnkarcılardan daha inkarcı oluyorlar haberleri yok.Allah ıslah etsin batıyı


Onur
2 sene önce

Eliine Koluna Sağlık Admin Teşekkürler


şeytan
2 sene önce

yani son zamanlarda izlediğim en güzel filimdi emeğinize sağlık tşklr…….


izmirli
2 sene önce

bu filim izlerken kafam iyice karisti Düsündürücü


aykut
2 sene önce

admin nıye yayınlamıon yorumlarımı sorunun ne?


KaraL
2 sene önce

FERMAT’S ROOM admin bulabilirsen bu film i de yüklemen mümkün mü?


çolpan
2 sene önce

Admin eline koluna sağlık.Gerçekten bu site süper.Bu Filmleride İzleyebilirsiniz

  • Son Yorumlar

Film izle, Hd film izle, Tek parça izle

Hdfilmsitesi.com.tr isimli film sitesinde bulunan film, film özetleri, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli sosyal paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Sitemiz; vk.com, facebook.com, google.com, youtube.com gibi sitelerde paylaşılan içerikleri yayınlamaktadır.Bu nedenden dolayı hdfilmsitesi.com.tr sitesi hiç bir şekilde yasal hükümlülükle tabi tutulamaz.Telif hakları sahibi iseniz içeriğinizin kaldırılması için iletişim formunu kullanabilirsiniz.


Copyright © 2011 - 2014 hdfilmsitesi.com.tr kalitenin tek adresi.
film izle